رابطه بازیگران با صنایع دستی

نظر مهتاب کرامتی  در مورد صنایع دستی

مهتاب کرامتی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر بهره گیری از صنایع دستی در چیدمان منزلش گفت:

من اصولاً آدمی هستم که علاقه بسیار شدیدی به انواع هنر، بویژه  صنایع دستی دارم و برای خودم کلکسیونی تشکیل داده ام که جای جای منزلم را در بر گرفته است و از این بابت خیلی خوشحالم.کرامتی همچنین به جنبه دیگری از استفاده از صنایع دستی در منزل اشاره کرده و اضافه می کند:(( بارها شده که تأثیر روانی این آثار زیبا را احساس کرده ام. خیلی وقت ها به دلایلی غمگین بوده ام اما وقتی ناخود آگاه چشمم به این زیبایی ها می افتد، روحیه می گیرم و احساس شعف درونی می کنم. معتقدم بار روانی این هنرها بر جان آدمی، بسیار بیشتر از هر مزیت دیگر آن است. این صنایع به اندازه ای زیباست که هیچ گاه غبار کهنگی به خود نمی گیرد و هر چه قدر که نگاهشان کنی، از تماشایشان سیر نمی شوی و این است ذات هنر متعالی که هیچ گاه از بین نرفته و با پیشرفت انواع تکنولوژی در زندگی امروز بشر، باز همان تازگی و طراوت همیشگی خود را داشته و دارند.

 

 

 

 

 

رضا عطاران در پاسخ به سوال ما مبنی بر جایگاه صنایع دستی در زندگی امروزش اینگونه پاسخ می دهد:

من چون اصالتاً متعلق به شهرستان هستم، از همان زمان کودکی با برخی از صنایع دستی آشنا شدم بنابراین خیلی هم با این هنر زیبا،بیگانه نیستم.بعدها که برای تحصل و کار به تهران آمدم فرصت شناختن گونه های دیگری از این صنایع دستی برایم راحت تر شد. من علاقه زیادی به صنایع دستی دارم و تا جایی که بتوانم از این صنایع دستی در خانه ام استفاده می کنم به شکلی که خانه من الان بیش از آن که یک خانه مدرن و امروزی باشد، بیشتر وسایل تزئینی و دیوارهایش با صنایع دستی پر شده است.

 

 

 

 

 

نظر بهنوش بختیاری در مورد صنایع دستی

 

بهنوش بختیاری  در پاسخ به سوال ما مبنی بر میزان استفاده از صنایع دستی در زندگی خود می گوید:

من هم به مانند خیلی های دیگر به این صنایع علاقمندم.از زمان کودکی ، با این صنایع آشنایی داشتم و حتی در برهه ای از زندگی ام خیلی تلاش کردم تا وارد این کار شوم.باید اعتراف کنم کار خیلی خیلی سهتی هست که حوصله، دقت و ایده های مبتکرانه بسیاری را می طلبد.هنرمندانی که به کار صنایع دستی مشغولند، واقعاً کارهای بزرگی انجام میدهند و این حیف است که آنها حتی برای حق بیمه خود مشکلاتی داشته باشند چرا که به واسطه خلق این میزان زیبایی، نباید فکر و ذهن خود را درگیر و مشغول امور طبیعی و اولیه ای چون بیمه کنند. امیدوارم پرداختن به این امور از سوی هنرمندان این شاخه، زیبایی و ظرافت های موجود در کارشان را تحت الشعاع خود قرار ندهد. در پایان او گفت تا جایی که بتوانم و وقت داشته باشم از آثار صنایع دستی خریداری می کنم و علاقمندم که در نوع لباس پوشیدن خودم هم تابع این هنرهای زیبا باشم.

 

 

گیوه دوز چه کاری انجام میده؟

از گیوه بگیر تا معماری سنتی. اگه دنبال پوشش سنتی هستی مثل: گیوه، لباس، کلاه و... یا دنبال اینی که گوشه ای از منزل خودتو به دکوراسیون سنتی تبدیل کنی مثل: ارسی سازی، گچبری سنتی،آینه کاری منزل، مجسه سازی، دیوار کاه گلی و هر چی در زمینه سنتی توی ذهنت میاد گیوه دوز صفر تا صدشو انجام میده.

گیوه دوز یعنی چی؟

گیوه دوز یعنی ریشه، یعنی گذشته، یعنی لذت پیاده روی، یعنی هندسه عشق، یعنی با من قدم بزن، گیوه دوز سبکی از زندگی ایرانیه که توش معتقدیم میشه دنیای رنگارنگ گذشته رو به زندگی امروز گره بزنیم.

چرا گیوه دوز، گیوه را درب منازل مشتریان می برد؟
در زمان های قدیم وقتی فصل گیوه فروشی می رسید، گیوه باف ها، گیوه هایی را که درست کرده بودند در خورجین موتور خود یا در کیسه ای می گذاشتند و به شهر می رفتند و گیوه های خود را بصورت چرخشی درب منزل و یا در بازار می فروختند. گیوه دوز در این عصر زندگی مدرن و لوکس این سنت را ادامه می دهد و گیوه ها را درب منازل مشتریان می برد و همانجا مشتری سایز خود را با گیوه ها تست می کند و پول آنرا پرداخت می کند.

گیوه دوز نگاهی متفاوت و عمیق به صنایع دستی ایران دارد. گیوه دوز واحدهای حرفه ای در زمینه طراحی، تولید و آموزش صنایع دستی دارا می باشد.

 طراحی فرش   طراحی گلیم   طراحی میز و مبل   طراحی لباس  طراحی گیوه    طراحی عروسک    طراحی کیف  طراحی گره چینی    طراحی اسباب بازی    آموزش آینه کاری